Elérhetőségek
+36-30-684-3336 info@actcontroll.hu
Csapatépítés - Megközelítés
A probléma mesterséges szimulálása hozzásegíti a résztvevőket az „aha” élmény megszerzéséhez, általa jutnak el a felismerés fázisába. Az itt kialakított gyakorlatoknak egyszerűsítve, ugyanakkor felerősítve kell a munkahelyi helyzeteket szemléltetnie. Alkalmasnak kell lennie arra, hogy irányítsa a résztvevőket, ezáltal „biztosan megtörténjenek” azok az események, amelyek a megbeszélések kiindulópontjai lehetnek.
 
A tervezés fázis ezen szakaszában kerül képbe a tréning dizájn: a környezet, amibe a munkahelyi helyzeteket szimuláljuk. Vannak szituációk, amelyek csak tantermi körülmények között mutathatók be, és vannak olyanok is, amelyekhez különböző külső „eszközök” is alkalmazhatók az épített, vagy természetes tréningpályától a lovas helyszínekig. Ezek az elemek a hatáskeltés miatt lehetnek fontosak. Nem szabad azonban öncélúan használni őket, mert ugyan fokozzák az élményt, közben azonban elveszhet az eredeti cél, és a gyakorlat nem tölti be eredeti funkcióját, azaz nem ad kiindulópontot tapasztalatok levonásához.
 
A tapasztalatok levonása a felismerésben segít, célja, hogy mindenkiben tudatosuljon saját, társai és összességében a csapat működésmódjáról kialakított közös kép. Ebben a fázisban kell analizálni a történteket, és azokból levonni a tanulságokat: mit kellett volna máshogyan tenni a konkrét feladatban a „sikeres” megoldás érdekében? Itt van lehetőség rávilágítani a résztvevők viselkedésére, azok különböző aspektusból való érzékelésére és egymásra való hatására.
 
A tapasztalatok adaptációja továbbviszi a tanulságokat. A résztvevők „kiszállnak” a mesterséges helyzetből, és megkeresik azokat a munkahelyi szituációkat, amelyekben a tanulságok alkalmazhatók. Elveket, szabályokat állítanak fel a napi munkavégzéssel kapcsolatban.
 
Ha a tréning jól tervezett, az adaptáció során vissza kell jutni azokhoz a szituációkhoz, amelyek a csapatépítési igényt életre hívták. Ilyen esetben éri el a tréning a célját, és az élményen túl képes értéket teremteni a szervezet számára.
 
Az ActControll speciális lovas csapatépítéséről az alábbiakban olvashat:
Join-Up Csapatépítés >>
2011. Copyright ActControll Kft.