Elérhetőségek
+36-30-684-3336 info@actcontroll.hu
Szupervízió alapú coaching
Amennyiben ennek kapcsán feltárulnak gyermekkori meghatározó tényezők, egy új világba, a terápia-, és az analitikus irányzatok világába, nehezebb esetekben a pszichoterápia területére lépünk, amelynek tárgyalására ez az ismertető nem terjed ki.
A szupervízió alapú coaching tehát az „autóvezető” emberrel, munkahelyi kontextusban a vezetői szereppel és az ehhez kapcsolódó fogalomkörrel dolgozik, a jelenre és jövőre koncentrál.
A tanácsadástól és szakértői tevékenységtől a problémakezelésének módja, a helyzet más aspektusból való szemlélése különbözteti meg, ahol ezek a kliens saját megoldásaként születnek, nem külső javaslatként.
A coach szerepe tehát alapvetően a feltárás, kísérés, tükörtartás.
 
Ennek időigénye mindezek következtében hosszabb, de tartós érési folyamat, a coaching ülések közötti idő aktív, belső munkával telik, az „ülés” témáját pedig mindig a kliens hozza.
A téma strukturálása alapvetően az előzetes szetting függvénye, amely során pontosan kiderül, hogy mire szerződik a coach. Ez lehet akár egy tartós konfliktushelyzet vizsgálata, beilleszkedés támogatása, személyes hatékonyság javítása, vagy például kiégés-megelőzés.
 
A coach természetesen számos iskola, irányzat eszközeit használhatja az ülésen – egész más attitűdben dolgozik például egy dramatista, vagy egy tranzakcióanalitikus szakember, az ülés célját és a működés területeit, idősíkjait azonban a kliens érdekében – az egyéb irányzatokhoz hasonlóan – a szupervízió alapú coaching során sem szabad figyelmen kívül hagyni.
 
És ha azt kérdezné ismerősünk, honnan tudjuk, hogy coachra van szükségünk, akkor talán ez a válasz: amikor saját magunk, és/vagy környezetünk jelzései olyan munkahelyi nehézségre világítanak rá, amelyet sem főnökünkkel, sem kollégánkkal, sem barátunkkal, sem házastársunkkal, sem orvosunkkal nem tudunk megbeszélni. Akkor biztosan kell valaki. Talán egy coach.
 
2011. Copyright ActControll Kft.